ŽALGIRIO MŪŠIO PERGALĖ PAMINĖTA PAŽINTINIAME DVIRAČIŲ ŽYGYJE

2012-07-17

Pergalė Žalgirio mūšyje yra neabejotinai vienas svarbiausių įvykių Lietuvos istorijoje. Ji nutraukė du šimtus metų trukusį nuolatinio karo būvį su Kryžiuočių ordinu ir įvedė mūsų šalį į naują epochą. Tokioje karo dvasioje išaugo garsusis karvedys, nekarūnuotas Lietuvos valdovas – Vytautas Didysis, kurio strategija, drąsa, gudrumas nulėmė šio Didžiojo mūšio baigtį. Šiemet, Žalgirio mūšio dienos išvakarėse, būrys mūsų šalies istorijai neabejingų keliautojų leidosi į pažintinį dviračių žygį pavadinimu „Vytauto kelias“. Aštuoniasdešimt metų trukusi šio didžiojo kunigaikščio gyvenimo kelionė prasidėjo Senuosiuose Trakuose, o baigėsi Trakuose. Todėl pagrindinis mūsų žygio maršrutas smagiais pievų ir miškų takais apjungė šias dvi glaudžiai susijusias vietas.

Senuosius Trakus pagal legendą įkūrė Vytauto senelis Gediminas, o vėliau paveldėjo narsusis Kęstutis, kur jo žmona Palangos vaidilutė Birutė ir pagimdė savo pirmagimį sūnų Vytautą. Būsimasis karvedys augo kartu su savo tėvo statomomis mūrinėmis pilimis šiandieniniuose Trakuose, augo kartu su stiprėjančia, tačiau nuo karų pavargusia Lietuva. Vėliau jis tęsė Kęstučio darbus tiek karo kovose, tiek miestų statyboje, tačiau jau ne kaip pagoniškos, o kaip krikščioniškos  valstybės valdovas. Trakai tapo jo tikraisiais namais, jo sosto vieta, medžioklės  ir pasilinksminimų vieta. Čia Vytautą nuo vidaus ir išorės priešų saugojo ištikimybe garsėjantys karaimai bei totoriai, saugojo pilis supantis Galvės ežeras. Šio ežero legendose iki šiol gyva Vytauto atmintis, ji gyva ir Trakų bažnyčios altoriuje esančio stebuklingojo „Lietuvos Globėja“ tituluojamo Trakų Madonos paveikslo gerbimo tradicijoje. Šių metų liepos 14 d. ši atmintis atgijo dvidešimties kilometrų pažintinėje kelionėje.

Vytauto gyvenimas persipynęs su Trakų žemės istorija, su jo tėvų Kęstučio ir Birutės vardais, Lietuvos krikštu. Žalgirio mūšis pelnė jam vieno garsiausių Europos istorijoje karo vadų garbę. Tačiau ne visa istorija yra užrašoma knygose, svarbiausieji tekstai glūdi kraštovaizdyje, gyvojoje atmintyje. Siekiant tikro pažinimo – būtina keliauti, pamatyti, prisilesti ir išgirsti apie matomas ir nematomas vietas. Visa tai jums pasiruošę dovanoti pažintinių žygių organizatoriai Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija (Lina), bei Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centras (Almantas), kviesdami prisijungti prie kitų pažintinių ir nuotaikingų kelionių istorinėse Trakų apylinkėse.

Parašė Lina Sokolovaitė
Trakų kultūros ir amatų asocijacija

Kalendorius

« Sausio 2021  »
PirAntTreKetPenŠešSek
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Naudinga žinoti

Trakai    turistus  pasitinka  kasmet  gražėjančiu  įvaizdžiu,  svetingumu,  atvirumu  pasauliui  ir
žmonėms. Daugiau