Pažintinių-edukacinių programų ciklas „PRAEITIES LAIVU“

2015-04-23

“Lietuvių tradicijos kelias” : senovėje lietuviai garsėjo savo puotomis, todėl net ir  šiandien lietuviški valgiai  stebina pasaulio gurmanus kulinarijos subtilybėmis, išskirtinumu. Pažintinėje programoje  išgrisite daug neįtikėtinų ir kiekvienai ausiai negirdėtų istorijų, sakmių, padavimų, sužinosite, ką valgote Jūs ir ką valgė mūsų protėviai viduramžiais.

 

“Karaimų egzotika” : ar gali taip būti, kad vienas patiekalas asocijuojasi su vienu miestu? Pasirodo, kad gali. Ir mums tai yra Trakai ir karaimų kibinai. Bet kibinai, toli gražu, ne vienintelis patiekalas garsinantis karaimų virtuvę.  Programoje pristatomas šios tautos virtuvės unikalumas, privilegijuotos istorinės sąlygos Trakų mieste, legendos ir neužmirštama papročių bei kultūros vienovė, išsaugota ir perduota iš kartos į kartą.

 

Išskirtinė 2015m. programa-“Totorių ritualai” : per daugiau nei šešis šimtus metų totoriai Lietuvos istorijoje „neištirpo“. Totorių bendruomenė Lietuvoje niekada nebuvo skaitlinga, bet Lietuvos istorijoje ji paliko ryškų pėdsaką karyboje. Tereikia prisiminti Žalgirio mūšį, kai totoriai petys petin kovėsi Vytauto ir Jogailos kariuomenių gretose. Pažintinė programa, kurios metu laukia pasakojimas apie totorių tautos tradicijų ir papročių išlaikymą, maisto ypatybes, burtus, magiją, draugiškos tautos drąsą.

 

 Kaina asmeniui  10 eurų.
Trukmė-2 val.
Grupės iki 40 asmenų.
Vietą galima pasirinkti pagal galimybes ( Kybynlar, Senoji Kibininė, Slėnis, Trakų Vokės dvaras, Lentvario parkas, Užutrakio dvaras)- kainos sutartinės. Į nurodytą kainą asmeniui įeina šios paslaugos:
1. Degustacija 3 pasirenkamų meniu. Pvz. Programa "Karaimų egzotika": 3 degustaciniai kibinai su jautiena, aviena, daržovėmis, sultinys, krupnikas ( alkoholinis gėrimas), tiurkiška arbata;
2. Profesionalaus gido pasakojimas apie tautų kulinarijos istoriją, įpročius, įdomybes, kurių nebūsite girdėję;
3. Tradicinio- paprotinio žaidimo priemonės, suvenyrai.
 
Yra galimybė edukacinę programą orgaizuoti laivuose. Pastaba: Tokios programos trukmė- 1 val.
 
Užsakyti programą:
Gidų klubas "Bartai" ( LT, RU, DE, PL, EN, FR kalbomis)
Vilma Biekšaitė
Tel.: 8 684 86 182
e-paštas: bartai2010@gmail.com

Kalendorius

« Kovo 2020  »
PirAntTreKetPenŠešSek
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Naudinga žinoti

Trakai    turistus  pasitinka  kasmet  gražėjančiu  įvaizdžiu,  svetingumu,  atvirumu  pasauliui  ir
žmonėms. Daugiau