Latvių dviratininkų nuotykiai Lietuvos bekelėje

2012-04-03

Antrojo liepos pusėje turėjome labai įdomių svečių, kuriems ypatingai buvo įdomu kuo arčiau pajausti Lietuvos gamtą. Didelis entuziazmas ir užsispyrimas jiems davę daugybę įspūdžių ir prisiminimų. Jie įveikė nemažai kilometrų sunkiai pravažiuojamais miško keliukais, bet tuo pačiu linksma kompanija džiaugėsi įdomiu Lietuvos gamtos vaizdu. Mes suplanavome jiems maršrutą nuo Trakų iki Marcinkonių, kur pasiektų traukinių stotį kad sugrįžti atgal. Šitame žygyje jų laukė nuotykiai, tad siūlome paskaityti jų trumpą dienoraštį.

PIRMIEJI ĮSPŪDŽIAI

1 diena

Lietus. Purvas. Super.

Kaip tik išvažiavome iš svečių namų, už 20 minučių prasidėjo lietus. Po pievas, laukus mes ieškojome teisingo kelio, net GPS navigatorius nepadėjo, nes buvo sunku įžiūrėti jo ekraną. Visi murzini, pilnai purvini. Maudyti nuėjome su visais rūbais ir vėliau į Trakus važiavome visi šlapi. Po miesto iš karto pasukome į sekančius svečių namus, kur atvykome jau be ekstremalumų. Pirtis su baseinu, įspūdinga vakarienė ir miegoti.  

2 diena

Saulėtas rytas. Trumpalaikis lietus, bet kada lijo, tai kaip lengvas dušas. Per mišką, mažučiukais keliukais, pravažiuojant kaimelius, pasiekėme pusė kelio (netgi mažiau), kada užklupo naktis, buvo visiškai tamsu. Pravažiavus 40 kilometrų tamsiame miške pasiklydome šalia nedidelio ežeriuko, pritrūkus tik 8 kilometrų takais iki nakvynės vietos. Iš miško mus pasiėmė vietinės sodybos šeimininkas Antanas, kuris pasakė: „ Kur čia tas Paulius jus įvarė? Šitame miške tik vilkai bastosi!!!“. Pirtis, tvenkinys, vakarienė, miegoti.

3 diena

Saulė. Karšta. Bet gražu! Antanas palydėjo mus tais pačiais vilko takais, o toliau patys per miškus, pievas, pravažiuojant mažus ežeriukus. Suspėjome į paskutinį traukinį Varėnoje ir atgal į Trakus, kur po to dar pravažiavimas takeliais: į apačią į viršų – tikrai nenuobodžiavome!!! Saulė mus lydėjo su nuostabiu saulėlydžiu. Ir yra už ką: pravažiuota 185 km per 3 dienas.

Po keletos dienų greičiausiai įspūdžiai nusistovės ir bus aiškiau ir tiksliau. Dabar svarbiausia: Lietuva graži, žmonės atviri ir geranoriški, maistas – skanus, ir keliauti reikia su dviračiu – tada jauti viską!

Kalendorius

« Sausio 2021  »
PirAntTreKetPenŠešSek
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Naudinga žinoti

Trakai    turistus  pasitinka  kasmet  gražėjančiu  įvaizdžiu,  svetingumu,  atvirumu  pasauliui  ir
žmonėms. Daugiau